Wiele osób zastanawia się nad przyjęciem pod swój dach skrzydlatego przyjaciela. Jeśli poszukujesz towarzyskiego i szybko socjalizującego się ptaka, papuga amazonka, dostępna m.in. w sklepie Parrot Planet, będzie idealnym wyborem. Co więcej, to gatunek bardzo chętny i skory do zabawy, lecz niezadowolone amazonki bywają też złośliwe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o nich więcej, zanim zdecydujesz o zakupie!

Czym wyróżnia się papuga amazonka?

Te ptaki nie mają może bardzo kolorowego upierzenia, lecz również pięknie się prezentują – są najczęściej zielone. Dorosłe osiągają wysokość ok. 25-45 cm długości. Jeśli interesuje Cię papuga amazonka na sprzedaż w sklepie Parrot Planet – https://parrotplanet.pl/papuga-amazonka-na-sprzedaz – powinieneś wiedzieć, że może stać się ona Twoim dobrym przyjacielem. Bez problemu nauczysz ją wydawania różnych dźwięków oraz zachęcisz do wspólnej zabawy. To gatunek, który szczególnie wymaga ruchu i aktywności, w przeciwnym razie może zbyt mocno przybierać na wadze. Zadbaj więc o zbilansowaną dietę swojej papugi, odpowiednie wyposażenie jej klatki oraz dobór różnorodnych zabawek.

Gdyby jednak u Twojego skrzydlatego przyjaciela pojawiły się problemy behawioralne, pamiętaj, że firma https://parrotplanet.pl/ oferuje też specjalne konsultacje oraz prowadzi bloga i kanał na YouTube z poradami dla opiekunów papug.

Jeśli natomiast interesuje Cię inna papuga na sprzedaż, jak choćby żako, kakadu czy ara, wejdź na stronę – https://parrotplanet.pl/papugi-na-sprzedaz.

 

 


Zobacz też inne artykuły:

Prostokąt z podziałem na kolumny


Jaki żwirek dla kota?
Ile kosztuje utrzymanie psa?
Rybki dla początkujących – poradnik
Jakie oświetlenie do akwarium?
Pies w pociągu – poradnik


Jaki transporter dla kota wybrać?
Kot nie chce jeść i ciągle śpi – co robić?
Ile powinien ważyć kot?
Tęsknota u kota – jak ją rozpoznać?
Jak nauczyć psa spokojnego zachowania?


Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?
Jak poznać karmę niskiej jakości?
Jaki transporter dla kota wybrać?
Jakie wybrać legowisko dla kota?
Jakie wybrać legowisko dla psa?